Lekcja europejska w Filii nr 7

24 stycznia br. w Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku odbyła się lekcja europejska, w której uczestniczyli uczniowie klas 1-3 z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Słupsku w ramach tzw. zimowiska.

 

Konsultant Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsk przeprowadził lekcję na zaproszenie pani Anny Buczkowskiej-Pawlik, kierownik Filii nr 7. Tematem zajęć były symbole Unii Europejskiej: unijna maskotka Syriusz, motto Zjednoczeni w różnorodności, hymn Oda do radości, wspólna waluta euro, Dzień Europy oraz paszport europejski.

 

Uczniowie byli bardzo zaangażowani i pilnie pracowali. Na początku przedstawili swoje skojarzenia z Unią Europejską, następnie zaś zapoznali się z przygotowaną dla nich prezentacją multimedialną. Podczas zajęć ochoczo rozwiązywali przedstawione im zadania, dzięki którym mogli utrwalić przedstawione zagadnienia. Pochwały wymaga także ich zainteresowanie tematyką unijną, o czym najlepiej świadczy masa pytań, które zadawali w czasie zajęć.

 

Lekcja została odebrana bardzo pozytywnie, zarówno przez panią kierownik filii, jak i przez opiekunki grupy. Zapowiadają się zatem kolejne wizyty w Filli nr 7.

 Polecane filmy