Dialog Obywatelski z Cecilią Malmström

Jakie nowe możliwości dla gospodarek UE i Kanady stwarza umowa CETA? Czy polscy przedsiębiorcy i rolnicy mają powody do obaw? W piątek 7 kwietnia o różnych aspektach umowy gospodarczej UE-Kanada będzie można dyskutować podczas Dialogu Obywatelskiego z unijną komisarz ds. handlu Cecilią Malmström. Zainteresowani mogą również uczestniczyć w forum eksperckim, które zaplanowano bezpośrednio po dialogu.

 

W piątek, 7 kwietnia, z wizytą w Polsce przebywać będzie unijna komisarz ds. handlu - Cecilia Malmström. Weźmie ona udział w "Dialogu Obywatelskim" pt. "Nowe gospodarcze możliwości dla Polski i UE". Tego samego dnia, po wydarzeniu odbędzie się "Forum CETA” - dotyczące kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej pomiędzy UE i Kanadą.

 

Podczas "Dialogu obywatelskiego" organizowanego przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Akademię Finansów i Biznesu Vistula, uczestnicy będą mieli okazję posłuchać i zadać pytania na temat gospodarczych możliwości Polski i UE dzięki zawieranym umowom handlowym. W dyskusji weźmie również udział Tadeusz Kościński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

 

Bezpośrednio po zakończeniu "Dialogu Obywatelskiego" rozpocznie się panel dyskusyjny dotyczący umowy CETA. Wśród poruszanych tematów znajdą się: makroekonomiczny wpływ umowy na kraje UE oraz spojrzenie na CETA prezentowane przez Kanadę, przedsiębiorców, środowisko rolnicze, organizacje pozarządowe, konsumentów, a także polityczna i prawna analiza procesu ratyfikacyjnego umowy. Podczas dyskusji głos zabiorą wybitni przedstawiciele różnych środowisk bezpośrednio zainteresowanych ostatecznym kształtem CETA oraz jej oddziaływaniem na państwa członkowskie UE.

 

Wydarzenie odbędzie się w godz. 11.00-15.30, w Akademii Finansów i Biznesu Vistula, Aula 4, ul. Stokłosy 3, w Warszawie.

 

Wymagana jest rejestracja uczestników, możliwa do 2 kwietnia. Liczba miejsc ograniczona.

 

Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne z jęz. angielskiego.

 

Szczegółowy program będzie dostępny w najbliższych dniach na stronie Akademii Vistula.

 

Zaproszenie na Dialog ObywatelskiPolecane filmy