Trzecia wakacyjna lekcja europejska w Filii nr 7

We wtorek 11 lipca 2017 r. w Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku (ul. Podgórna 1/1) konsultant Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsk już po raz trzeci miał okazję przeprowadzić wakacyjną lekcję europejską z pierwszo- trzecio i czwarto klasistami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupsku na temat Unii Europejskiej.

 

Zajęcia przebiegły pod tytułem "Witajcie w Unii Europejskiej". Rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej, która przybliżała uczniom mit o powstaniu Europy i co to znaczy być obywatelem Unii Europejskiej. Głównym tematem spotkania było 7 symboli unijnych: motto, hymn, flaga, Dzień Europy, maskotka Syriusz, euro i paszport europejski. Dzieci dowiedziały się m.in., że unijna maskotka Syriusz zmienia swój strój i atrybuty w zależności od kraju, z którego pochodzi oraz że szata graficzna paszportu europejskiego jest identyczna we wszystkich państwach członkowskich.

 

Po części teoretycznej, w celu utrwalenia przekazanych informacji, młodzi Europejczycy zmierzyli się z "symboliczną wykreślanką", w której musieli znaleźć nazwy siedmiu symboli unijnych. Następnie wykazali się swoją kreatywnością w kolorowaniu Syriusza. Zwieńczeniem zajęć było kolorowanie flagi Unii Europejskiej.

 

Uczniom wiele radości sprawiły otrzymane gadżety jako nagrody za prawidłowo rozwiązane zadania oraz europejskie paszporty aktywnego obywatelstwa.Polecane filmy