Lekcja europejska w Placówce Wsparcia Dziennego nr 1 w Słupsku

Na zaproszenie Pani Agnieszki Miklis-Kulpy konsultant Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Słupsk w dniu 20 lipca 2017 r. przeprowadził lekcję europejską w Placówce Wsparcia Dziennego nr 1 w Słupsku (ul. Zygmunta Augusta 6a).

 

Podopieczni placówki mieli sposobność zapoznać się z charakterystyką Unii Europejskiej będącej jedyną w swoim rodzaju organizacją międzynarodową oraz dowiedzieć się czym jest obywatelstwo europejskie i jakie są unijne symbole.

 

Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej, podczas której młodzi Europejczycy zaangażowali się w czytanie zawartych w niej treści. Dodatkowo podczas omawiania poszczególnych zagadnień wywiązywały się dyskusje między prowadzącym a "słuchaczami". Dzieci wykazały się nie tylko aktywnością, ale również wiedzą na temat Unii Europejskiej.

 

Po zakończeniu części teoretycznej grupa przystąpiła do rozwiązania czterech zadań. Pierwszym była symboliczna wykreślanka, w której ukryte zostały nazwy siedmiu unijnych symboli. Następnym zadaniem było rozwiązanie krzyżówki, której hasło stanowił tytuł hymnu Unii Europejskiej. Po krzyżówce podopieczni placówki zmierzyli się z uzupełnieniem brakujących słów w tekście "Ody do radości". Na sam koniec przewidziana została druga krzyżówka, a jej rozwiązaniem było imię unijnej maskotki.

 

Dzieci pracowały bardzo ochoczo, a w nagrodę za swoją aktywność i wiedzę otrzymały drobne europejskie gadżety.

 

Dziękuję bardzo Pani Agnieszce Miklis-Kulpie za zaproszenie i możliwość przeprowadzenia lekcji europejskiej w Placówce Wsparcia Dziennego nr 1 w Słupsku.Polecane filmy