Konkurs Youth4Regions

Potrafisz ciekawie pisać i interesuje cię jak zmieniło się życie w Twojej miejscowości dzięki unijnym funduszom? Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej zaprasza studentów dziennikarstwa z całej Unii do wzięcia udziału w konkursie organizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast. Termin nadsyłania prac upływa 10 września.

 

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie krótkiego artykułu, który w oryginalny i ciekawy sposób opisze wybrany projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) lub Funduszu Spójności. Opisywane projekty powinny wspierać inteligentny, sprzyjający włączeniu społecznemu lub zrównoważony wzrost i w szczególności dotyczyć tworzenia miejsc pracy, poprawy jakości życia i zrównoważonego rozwoju. Przykłady takich projektów można znaleźć na stronie internetowej.

 

Główne zasady konkursu:

  • artykuł (w języku angielskim) musi zawierać min. 400 słów i nie więcej niż 1000 słów;p
  • przyjmowane są wyłącznie prace indywidualne;
  • uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat i być studentami dziennikarstwa;
  • ostateczny termin zgłoszeń upływa 10 września 2017 r.;
  • zgłoszenia można dokonać poprzez stronę lub poprzez Facebook;
  • wszystkie warunki i zasady konkursu można znaleźć tutaj.

 

Nagrodą w konkursie jest wyjazd razem z pozostałymi laureatami konkursu i około 150 dziennikarzami do Brukseli w dniach 9-12 października 2017 r. na Europejski Tydzień Regionów i Miast, doroczne wydarzenie organizowane wspólnie przez Komisję Europejską i Komitet Regionów.

 

Konkurs jest doskonałą okazją dla przyszłych dziennikarzy do nawiązania znajomości i współpracy z dziennikarzami z całej UE, akredytowanymi na tegoroczny Europejski Tydzień Regionów i Miast.

 

Pytania dotyczące konkursu można kierować na adres e-mail: Youth4RegionsMedia@ewrc.eu.Polecane filmy