Międzynarodowy Dzień Kobiet, Brexit, migracja – to tematy prac europosłów w tym tygodniu

Brexit

W środę, 7 marca, przewodniczący Parlamentu Europejskiego i szefowie grup politycznych przedstawią projekt rezolucji  w sprawie ram przyszłych stosunków między UE a Wielką Brytanią, która zostanie poddana pod głosowanie na sesji plenarnej w przyszłym tygodniu. Konferencja prasowa przewodniczącego       A. Tajaniego i koordynatora ds. Brexitu G. Verhofstadta odbędzie się tego samego dnia o godzinie 17:30.

 

Więcej informacji o Brexicie 

 

Międzynarodowy Dzień Kobiet

Znaczenie roli kobiet w mediach i sektorze technologii informacyjno-komunikacyjnych jest tematem obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet w Parlamencie Europejskim. W czwartek, 8 marca, Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia organizuje spotkanie międzyparlamentarne na ten temat. Wśród prelegentów są m. in.: przewodnicząca Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia Vilija Blinkevičiūtė, komisarz UE ds. sprawiedliwości, spraw społecznych i równości płci Věra Jourová, reżyserka Sarah Gavron (Wielka Brytania) i inicjatorka festiwalu MadwomenFest Pilar Jurado (Hiszpania).

 

Dzień wcześniej, 7 marca, Parlament Europejski organizuje seminarium dla dziennikarzy. Wśród prelegentów znajdą się członkowie parlamentarnej Komisji ds. Praw Kobiet i Równouprawnienia,  a także eksperci zewnętrzni.

 

Więcej na temat obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet 2018 
 

Sytuacja uchodźców w Libii

W poniedziałek, 5 marca, Komisja Wolności Obywatelskich, Komisja Spraw Zagranicznych i Delegacja do spraw stosunków z Maghrebem omówią z przedstawicielami Biura Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców (UNHCR) sytuację migrantów w Libii, podejście libijskiej straży przybrzeżnej i wsparcie finansowe UE.

 

Wybory w Sierra Leone

Delegacja posłów do PE pojedzie do Sierra Leone, aby obserwować wybory prezydenckie, parlamentarne i lokalne, które odbędą się w tym kraju 7 marca.

 

 Polecane filmy